Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Aksesuarları Büyük İlgi Topluyor

Son yılların en çok ilgi gören ürünlerinden birisi bong ismi verilen aparattır. Tütün içen kişiler, bong ile daha keyifli ve daha hoş bir içim yapmaktadırlar. Bunun için de çok değişik bong tasarımları söz konusudur. Bong kullanan arkadaşınız için alabileceğiniz değişik bong aksesuarları bulunmaktadır.

Bong Çubuğu

Bong çubuğu ismi verilen aparat, bong kullanırken kesinlikle olması gereken aparatlardan birisidir. Bu çubuk özel bir şekilde tasarlanmıştır. Kullanım amacı ise tütünü yakmaktır. Aslında tütün yakmak için çakmak ve kibrit de kullanılabilmektedir. Ancak bong çubuğu ile yapılan yakım işlemleri çok daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü bu çubuk camdan üretilmiştir. Isıya karşı da dayanıklıdır. En yüksek derecedeki ateş bile ürüne kesinlikle zarar vermemektedir. Bundan ötürü de satışı çok fazladır.

Bong Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Bong çubuğunu kullanmak oldukça basit bir işlemdir. Camdan yapıldığı için kolay kolay zarar görmeyen çubuğu, bir müddet ateş üstünde bekletmelisiniz. İyice kızgınlaşan bong çubuğu, tütün yakmak için hazır hale gelecektir. Sonrasında ise bong haznesinde yer alan tütüne, çubuk ile temas etmelisiniz. Böylelikle tütün yanmaya başlayacaktır. Çubuk sayesinde tütüne müdahale etmek son derece kolay olacaktır. Ayrıca tütün sönmeye başladığı zaman da, hemen çubuk ile tütünü tekrar yakabilirsiniz. Çubuğun en önemli özelliği ise tütünü çok iyi bir biçimde harlamasıdır. Bundan dolayı da tütünün sönmesi neredeyse imkansız bir hale gelmektedir. Bong çubuğunun kristal ya da benzeri malzemelerden üretilmiş modelleri de bulunmaktadır.

Grinder İse Bir Diğer Bong Aparatı Olarak Dikkat Çekiyor

Grinder kelimesi İngilizcede öğütücü anlamına gelmektedir. Hatta kıyma öğütücüler için de bu kelime kullanılmaktadır. Bong içenlerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden birisidir. Çünkü bu ürün sayesinde tütünü öğütmek son derece basittir. Bong kullanmadan önce tütün öğütmek, son derece gereklidir. Çünkü bu sayede tütün parçalanmakta ve hazneye o şekilde koyulmaktadır. Hazne dediğimiz yer ise bongun hemen kenarında bulunmaktadır. Buraya konulacak olan tütünün kesinlikle parçalanmış olması şarttır. Parçalama işini elinizle yapabilirsiniz ama bu durum zaman alacaktır. Bundan dolayı da kolay bir biçimde grinder kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Bu ürün iki farklı malzemeden tasarlanmaktadır. Bazı grinder modelleri plastikten üretilmiştir. Kullanımı son derece basittir. Bazıları ise metalden yapılmıştır. Aralarındaki tek fark ise dayanıklılıktır. Onun dışında çalışma prensipleri aynıdır. Hem metal olanın hem de plastik olanın içerisinde dişler vardır. Bu dişlerin görevi ise tütünü tam anlamı ile öğütmektir. Genelde de grinder 3 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar sökülebilmektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman ürün, kapalı küllükler gibi durmaktadır.

Bong Modelleri Nasıldır?

Bong modelleri çok farklı malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır. Bunların başında ise camdan yapılmış olan bonglar gelmektedir. Çok uzun bir süre boyunca kullanabileceğiniz bu ürün, son derece dayanıklıdır. Ateşi kesinlikle muhafaza etmektedir. Bundan dolayı da ateşin sönmesi her zaman gecikmektedir. Şişe her daim sıcak kalmaktadır. Bu ürünün fiyatı da çok pahalı değildir. Seramikten yapılan bong şişelerine de rastlamak mümkündür. Oldukça kaliteli olan bu tasarım, biblo olarak da tercih edilebilmektedir. Çünkü dekoratif bir yapısı mevcuttur. Antik bir vazo gibi görünmektedir. Bundan ötürü de büyük beğeni toplamaktadır. Hem ofisinize hem de evinize bu ürünü koyabilirsiniz. Ancak ürüne sahip olabilmek için biraz fazla para ödemeniz gerekmektedir. Çünkü fiyatı biraz pahalıdır. Daha ucuz olan bong modelleri de bulunmaktadır. Mesela plastik olanlar bunlardan birisidir. Kullanımı kolay olan ürünün tek kötü yanı ise ateşe karşı dayanıksız olmasıdır.

Bong Nasıl Temizlenir?

Bong temizlemek son derece basittir. Kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü bong temizlenmediği zaman hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. İçim sonrasında şişe içerisindeki suyun rengi değişmektedir. Siyah ve katrana benzeyen bir hal ortaya çıkmaktadır. Bu durum da bong kullananlar için oldukça tehlikelidir. Bundan kurtulmak için ilk olarak şişe içerisine bir miktar sıcak su eklenmelidir. Sonrasında ise bir müddet beklemelisiniz. Bu süre zarfında inatçı lekeler çözülmeye başlayacaktır. Ardından da ürünü sallayın ve bunu yaparken şişenin ağzını sıkı bir biçimde kapatın. Ürüne alkol ve tuz ekledikten sonra ise aynı işlemi tekrar uygulayın. Böylelikle şişenin içindeki her türlü leke ve yabancı madde temizlenmiş olacaktır. Şişe içerisinde biriken kirli suyu dikkatli bir şekilde tahliye edin. Tahliye işleminin ardından da temiz su ekleyin. Birkaç defa durulayın ve sonrasında da ürünü kurumaya koyun. Böylece işlem tamamlanmış olacaktır. Temizleme işini her içim sonrasında mutlaka tekrarlayın.

Bong Aksesuarlarının Fiyatları Nasıldır?

Aksesuar fiyatları değişmektedir. Genel olarak ucuzdur. Bong çubuğunun çok farklı tasarımları yoktur. Bundan dolayı da fiyat genel olarak sabittir. Sabit olmasa bile sabite yakın bir fiyatı vardır. Grinder ürünlerinin fiyatları ise değişmektedir. Metalden üretilen ve daha dayanıklı olan ürünler biraz daha pahalıdır. Plastik olanlar ise daha ucuzdur. Bu tip ürünlerden satın almak istiyorsanız, tobacco mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin daha farklı seçeneklerini kolaylıkla, internet üzerinden satış yapan mağazalar aracılığı ile elde edebilirsiniz. Böylelikle zaman kaybetmeden ve kısa süre içerisinde ürünlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca internetteki sayfalarda çok büyük promosyonlar da düzenlenmektedir. Bu saye de çok ucuza ürünleri satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ